Ave plakat Książnica Podlaska
|

„Ave” Jerzego Binkowskiego

„Ave” Jerzego Binkowskiego – nowa publikacja Książnicy Podlaskiej

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku wydała tom poetycki „Ave” Jerzego Binkowskiego. Składają się na niego zarówno wiersze nowe, jak i wcześniej publikowane.

O tomie „Ave” Jerzego Binkowskiego:

Światło i przyjemna, nieoślepiająca jasność biją z każdego wersu –  to dzięki akceptacji swojej życiowej misji i zgody na obraną drogę. Autor „Ave” z niezwykłą pieczołowitością i pietyzmem zadbał o każde słowo. Nie ma tu przypadkowości. Książka jest prawdziwą ucztą duchową.

Marta Kozłowska

JERZY BINKOWSKI – poeta, psycholog, reżyser teatralny. Autor m.in. Kantaty Przemienienia (2014), Totus Tuus – CałyM Twój (2016), Złoty ciężar snu (2018), Wiejska ballada (2020).

Spotkanie autorskie z Jerzym Binkowskim 16 marca 2022 r., godz. 17.00 w Książnicy Podlaskiej, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A (VI piętro). Transmisja na żywo na fanpage’u Książnicy Podlaskiej na portalu Facebook https://www.facebook.com/ksiaznicapodlaska 

Tom „Ave” Jerzego Binkowskiego jest dostępny w Dziale Promocji i Wydawnictw Książnicy Podlaskiej, e-mail: dzialpromocji@ksiaznicapodlaska.pl.

Źródło: Książnica Podlaska ==>

Podobne wpisy:

Jeden Komentarz

 1. Panie Jerzy, przeczytałam książkę AVE kilkakrotnie.
  🙂
  Miło jest “uciec” od tej naszej strasznej rzeczywistości w Pana świat pokory, poczuć Pana sentyment do drzew i kwiatów stworzonych dla nas przez Najwyższego. On właśnie się objawia nam w we wszystkim, co nam dał.
  Cudownie Pan uchwycił życie w Trofimówce i utrzymał pamięć o sąsiadach, już teraz na zawsze będą w pamięci nawet tych, którzy ich znają tylko z kartek tej książki
  🙂

  Niesamowity jest wiersz o Pana teściu, tyle wdzięczności i szacunku w nim dla “obcego” człowieka.
  🙂

  Być może nie dojrzałam do tego by zrozumieć każdy z wierszy, może nie mam wystarczająco wiedzy na różne tematy, ale czuję, że odkrył Pan przed nami swoje intymne zakamarki swojego życia i dziękuję za to zaproszenie, by poznać choć cząstkę Pana duszy.
  Mówił Pan, abym się nie zrazila prostotą tej poezji, A ja proszę o zrozumienie, jeżeli z prostotą odbieram i interpretuję te wiersze. Ale wiem, że będę często wracać do nich i odkrywać za każdym razem coś nowego o Panu, o świecie i też o samej sobie
  🙂

  Przez pierwsze lata życia wychowywałam się w Lipinie, niedaleko Sokółki, więc pamiętam właśnie taką wieś, którą Pan opisuje… podobnych ludzi, podobną naturę.
  Jeszcze raz dziękuję za wrażenia podarowane mi przez Pana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 19 =