Misiewicz Zdzislaw1 %Jerzy Binkowski%

Kapliczki Pana Zdzisława

Misiewicz Zdzislaw1 %Jerzy Binkowski%
                      Zdzisław Misiewicz

 

MAJ to miesiąc, gdy przy przydrożnych kapliczkach spotykają się Polacy, by śpiewać ku czci naszej Królowej.

 

 

Dziesiątki kapliczek, pomników, grot, które można spotkać w okolicach Sokółki i Korycina – na Ziemi Janowskiej na Podlasiu – wykonał jeden człowiek- ZDZISŁAW MISIEWICZ.

Dzisiaj, 13 maja 2018 roku, już po raz czwarty, na polach wsi Wyłudy, przy ołtarzu z kamieni polowych – pomniku “Golgota Wschodu” , którego autorem jest pan Zdzisław, zostanie odprawiona Msza święta .

 

Misiewicz Zdzislaw121 %Jerzy Binkowski%
Dzieło Pana Zdzisława Misiewicza

Warto dodać, że na tymże wzgórzu znajduje się też kamień z tablicą przypominającą postać Świętego Izydora – patrona rolników. (Wspomnienie Świętego Izydora – rolnika Kościół Katolicki obchodzi 15.05.W ubiegłym roku Pan Zdzisław Misiewicz otrzymał order Świętego Izydora, przyznany za zasługi dla rolników Ziemi Korycińskiej).

Wcześniej Pan Zdzisław Misiewicz ufundował i wykonał Pomnik Smoleński i około 100 kapliczek przydrożnych z motywem Maryi, Chrystusa Miłosiernego i Jezusa Ukrzyżowanego.

O panu Zdzisławie, którego „odkrył” nasz stały publicysta, poeta Jerzy Binkowski, niejednokrotnie pisaliśmy na naszym portalu , zamieszczaliśmy zdjęcia jego kapliczek i pomników.

Teraz proponujemy poniższy film, którego tytuł nawiązuje do słów naszego Bohatera.

 

Similar Posts