web3 promieniowanie ojcostwa john paul ii %Jerzy Binkowski%
| |

Karol Wojtyła – Promieniowanie ojcostwa

Posłuchaj audio fragmentu “Promieniowanie ojcostwa” – (MISTERIUM) Karola Wojtyły. Czyta Jerzy Binkowski.
Opracowanie dźwiękowe: Justyna Kalata
Montaż: Grzegorz Kutermankiewicz
Nagranie dzięki uprzejmości Archidiecezjalnej Rozgłośni Radia “i” w Białymstoku

 

 

drugizamach %Jerzy Binkowski%
Jan Paweł II (for. źródło internet)

“Nie lękaj się. To musi boleć. Jest to ból podobny do bólów rodzenia. Kobieta wie o rodzeniu niepomiernie więcej niż mężczyzna. Wie zwłaszcza przez cierpienie, które łączy się z rodzeniem. Jedno i drugie jest jej tajemnicą.. Macierzyństwo jednak stanowi wyraz ojcostwa. Musi zawsze powracać do ojca., by zabrać z niego wszystko, czego jest wyrazem. Na tym polega promieniowanie ojcostwa.

Powraca się do ojca przez dziecko. (…) Trzeba wejść w promieniowanie ojcostwa, w nim dopiero wszystko staje się rzeczywistością pełną. Przecież świat w żadnym punkcie nie może być fikcją – świat wewnętrzny bardziej jeszcze niż świat zewnętrzny. Bo pomyśl! Pomyślcie wszyscy: jak bardzo trzeba wybrać, aby urodzić. Nie pomyśleliście o tym. Aby urodzić, trzeba bardziej jeszcze wybrać, niż aby stworzyć.

Na tym polega promieniowanie ojcostwa. Nie jest to żadna przenośnia, lecz rzeczywistość. Świat nie może polegać tylko na przenośni – świat wewnętrzny bardziej jeszcze niż świat zewnętrzny.

Powracamy do ojca przez dziecko. Dziecko zaś przywraca nam w ojcu oblubieńca. Nie rozdzielajcie miłości. Ona jest jedna.”

Karol Wojtyła, “Promieniowanie ojcostwa” – (MISTERIUM) – fragment.

 
Posłuchaj twórczości Jana Pawła II – utwory prezentuje Jerzy Binkowski:
 

 

Similar Posts