Wzgórze św. Izydora
|

POLONIA MATER NOSTRA EST

Wzgórze św. Izydora
Wzgórze św. Izydora

Polska jest naszą matką – to serdeczna oczywistość dla ludzi Laskowszczyzny,
Wyłud, Zabrodzia, Korycina, Trofimówki i Janowa k. Sokółki.

 

26.05.2019r. o godz. 18:00 przed Mszą świętą, której głównym celebransem był ksiądz biskup Henryk Ciereszko z Białegostoku, odśpiewano przy akompaniamencie orkiestry dętej i chóru z Supraśla – hymn „JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA, PÓKI MY ŻYJEMY…” Pięknie położoną na łagodnym wzniesieniu „katedrę polową”, zbudowaną przed czteroma laty przez patriotę tej ziemi – Zdzisława Misiewicza – otoczyła grupa około dwustu osób. Nad nami unosiły się skowronki i dołączały koncertując: „Chwalcie łąki umajone, góry, doliny zielone, chwalcie cieniste gaiki, źródła i kręte strumyki… i co czuje i co żyje, niech z nami sławi Maryję”.

 

 

 

Przy pomniku zwanym „Golgota Wschodu” modlono się za Ojczyznę, za wolność, za suwerenność Ojczyzny – Polski. Do komunii świętej przystąpiło 120 osób. Pomyślałem: „Taka jest Polska właśnie. Prawdziwa Polska w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego: pobożna, skupiona, uśmiechnięta, ufająca Bogu i dobrym pasterzom zatroskanym o swoich parafian i diecezjan w osobach księdza kanonika Andrzeja Hniedziejko i Biskupa Henryka”.

 

bcieresz %Jerzy Binkowski%
bp. Henryk Ciereszko

 

Były to chwile podniosłe i wzruszające. Ze szczególną wdzięcznością i radością dziękowano budowniczemu tej polowej katedry – 86.letniemu Panu Zdzisławowi Misiewiczowi (zdj.poniżej), który drżącym głosem zapewniał, że wspólna Msza święta, modlitwa i patriotyczne śpiewy przy ołtarzu, który zbudował, czyni go mężczyzną spełnionym, szczęśliwym.

Jerzy Binkowski

 

zdzsmis %Jerzy Binkowski%
Zdzisław Misiewicz

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dziewiętnaście + 6 =