bikj 0 %Jerzy Binkowski%

Pomoc zza grobu

Skąd przyszła pomoc? Zazwyczaj pomoc przychodzi z Nieba; tym razem przyszła także z ziemi.

 

bikj 0 %Jerzy Binkowski%
kapliczka

Bagatelizować można wszystko. Ironicznie uśmiechać się można wszędzie – przed gronem sędziów i przed kamerą telewizyjną. Pogardę okazywać można, gdy uprzednio człowiek „wyzwoli się” z podstawowego poczucia godności własnej.

Lata mijały. Niepostrzeżenie? Wydawało się, że poczucie bezkarności może być bezgraniczne. Pełnosprawność bezczelnego kłamstwa, oszustwa, manipulacji ośrodków masowego rażenia brała górę, wobec prawa do prawdy. Pozornie. Głos zabrali umarli. Wielogłos. Wniebogłosy.

 

Wpisana w procedury prokuratorskie ekshumacja ciał – obnażyła dramat. Efekty egzekucji pogardą są wstrząsające. Naga prawda o funkcjonowaniu państwa polskiego 10 kwietnia 2010 roku – szokuje. Zapiera dech.

Nie udało się zamieść problemu pod dywan: państwo zdało egzamin. Zasłona dymna w postaci awansu generalskiego dla osoby dowodzącej ochroną stała się w pełni świateł – groteską i kabaretem.

Możemy się spodziewać, że człowiek o nazwisku Bronisław Komorowski ponownie zabierze głos. Jeszcze raz przemówi do pewnego typu ludzi, których można podejrzewać o taki sam brak serca, rozumu i podobne przywiązanie do stylu życia, w którym nie ma miejsca na honor. Wolość ma swoje granice, szanowni państwo. Realne jest prawo i realna może być sprawiedliwość, gdy przyjmiemy z honorem obowiązek dźwigania odpowiedzialności za własne czyny.

Jakich słów użyć, aby zobrazować człowieczą niepełnosprawność „europejskiego cesarza” z bajki Andersena? O cesarskim dworze nie wspomnę. Są to osoby, w intencji których mogę się modlić, prosząc Boga o miłosierdzie. METANOIA – czy jest możliwa? Łaska nawrócenia jest tajemnicą.

Zadziwiającą i jaskrawą prawdą jest przewaga moralna i czystość intencji tych, którzy przez siedem lat, co miesiąc, gromadzili się w katedrze św. Jana, na liturgii Mszy Świętej, w intencji zamordowanych pogardą. Jestem w gronie tych, którzy przez siedem lat modlili się przed ekranem telewizyjnym, korzystając z obecności kamer Telewizji TRWAM i Telewizji REPUBLIKA.

Nasza przewaga moralna okazana wytrwałością, może być naszą dumą. Jednak nigdy nie zapominajmy modlić się także za osoby ogarnięte absurdalną nienawiścią. Oni nadal będą siali pogardę. Nawrócenie nie będzie spektakularnie natychmiastowe i głębokie. Może jest im potrzebne nasze świadectwo wiary? Chrystus zapewniał: JAM JEST DROGĄ – PRAWDĄ – ŻYCIEM.

Pamiętajmy, iż żaden pogląd polityczny, żadne odmienne zdanie, nie zwalnia organów administracji państwowej i kogokolwiek z nas, od uszanowania Prezydenta, Biskupa, Kapłana, Generała, Senatora, Posła, Pilota, Stewardessy, Polityka, Działacza Społecznego, Każdego z Obywateli RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Wierzę w Ducha Świętego, Święty Kościół Powszechny, Świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. AMEN.

Podobne wpisy: