zds %Jerzy Binkowski%
| |

Serca nasze są większe od naszych poglądów


Zobacz PSALM WDZIĘCZNOŚCI utwór z KANTATY PRZEMIENIENIA

Jestem od wielu lat w bliskiej relacji ze starszym panem, który darzył mnie wielką życzliwością, aż przyszedł moment, kiedy poróżniliśmy się dramatycznie w sposobie postrzegania oraz interpretowania zdarzeń oraz faktów prasowych produkowanych przez dziennikarzy głównego nurtu.
 
 
 

zds %Jerzy Binkowski%Wielki ból sprawiały mi Jego słowa na temat zdarzeń nad Smoleńskiem. Poróżnił nas tym samym stosunek do aktualnie panującej władzy i ich decyzji oraz rola Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Trudno mi było zrozumieć, jak człowiek tak światowy, tak inteligentnie błyskotliwy, odważny, z ogromnymi możliwościami wyobraźni – nie był w stanie nawet słuchać moich poglądów, w których m.in. ważną cząstką było dawanie prawa do przyjęcia hipotezy o zamachu, w sprawie śmierci 96 osób. Jakby podejrzenie o zamach strony rosyjskiej i nieświadoma konsekwencji współpraca polskiego rządu, przekraczała możliwości intelektualne mego sprzyjaciela. Sprzyjaciela we wszystkim, oprócz tej jednej sprawy. A przecież tak naprawdę, jest On DOBRYM CZŁOWIEKIEM.

Dzisiaj, w dniu święta PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO, gdy wybierałem się rano na Mszę Świętą, uświadomiłem sobie, że ten Człowiek, bohaterski powstaniec warszawski, który nigdy nie użył patetycznego słowa w sprawie kilkakrotnego cudem ocalenia w sytuacjach walki powstańczej, a w życiu urzeczywistniał zasadę najgłębszej wiary w człowieka – mój starszy o 25 lat Przyjaciel – wierzę, że Jego serce okaże się większe niż Jego poglądy.

I właśnie o tym piszę w dniu zaprzysiężenia nowego Prezydenta – nowej nadziei na tworzenie wspólnoty osób wielkiego serca. Szanujmy własne poglądy, jednak są ważniejsze i głębsze powody, aby budować w sobie przekonanie wyjściowe: jesteśmy osobami szlachetnego serca, czyż nie?

Nawiasem mówiąc, dzisiaj w dniu PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO, słyszymy słowa: “Ten jest Syn mój miły…”

Rzeczywiście dzisiaj zaprzysięga swą misję prezydencką osoba wybrana w dniu obchodów w kościele katolickim święta Zesłania Ducha Świętego a początek spełniania tej posługi przypada w dniu święta Przemienienia Pańskiego.
To dla nas może stać sie wielkim zobowiązaniem miłości braterskiej, jeżeli tylko zechcemy i my podjąć zobowiązanie służenia sobie wzajemnie życzliwością. Nasze poglądy niech staną się mniej ważne niż zobowiązanie do szacunku i współpracy.

 

 

Similar Posts