Ostroleka litania %Jerzy Binkowski%
| | |

Rewelacyjny finał “Ostołęckich Operaliów” z rekordem frekwencyjnym

Trzecia edycja festiwalu “Ostrołęckie Operalia” przeszła do historii. Sceny w Ostrołęce, Lelisie, Olszewie-Borkach i Myszyńcu zaszczycili znani i utalentowani muzycy, kompozytorzy, śpiewacy i aktorzy. Publiczność była zachwycona a frekwencja zaskoczyła organizatorów.

Chociaż do końca roku jeszcze niemal cztery miesiące, to już teraz można się pokusić o stwierdzenie, że “Ostrołęckie Operalia” były muzycznym wydarzeniem roku 2018.

W niedzielę (09-09-2018 r.) wysłuchaliśmy koncertu “Totus Tuus – CałyM Twój”, z librettem Jerzego Binkowskiego i muzyką Jakuba Milewskiego. Na scenie pojawili się wybitni polscy soliści: Olga Szomańska, Edyta Krzemień, Michał Gasz i Janusz Kruciński. Towarzyszyła im Płocka Orkiestra Symfoniczna im. W. Lutosławskiego, a także Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej. Wszystko to pod dyrekcją kompozytora Jakuba Milewskiego

Ostroleka01 %Jerzy Binkowski%

Koncerty Operaliów gromadziły niezwykle liczną publiczność, a artyści byli nagradzani gromkimi brawami, nawet owacjami na stojąco. Trzeba przyznać, że organizatorzy wysoko ustawili poprzeczkę, bo w ramach festiwalu mogliśmy oglądać i słuchać najznamienitszych gwiazd muzyki klasycznej. Finał Operaliów zachwycił wszystkich melomanów, zaś frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów.

Jeden z najpiękniejszych wieczorów muzycznych w moim życiu. Ogromne szczęście, bo moje dziecko – festiwal – rozwija się właśnie tak, jak sobie to wymarzyłem. Genialni wykonawcy, którzy zaszczycili nas swoją obecnością podczas tegorocznej edycji i publiczność, która nigdy nie zawiodła! Dziękuję wszystkim artystom, tym którzy pracowali za sceną i przed sceną, całej technice i obsłudze! To przyjemność móc z wami pracować i tworzyć! Dziękuję organizatorom Towarzystwu Muzycznemu i Mazowieckiemu Teatrowi Muzycznemu, wszystkim sponsorom i partnerom, bez których nie udałoby się stworzyć tego wszystkiego – pisze wzruszony Jakub Milewski, pomysłodawca i współorganizator Operaliów.

Koncert finałowy odbył się w niedzielę 9 września br. w hali widowiskowo-sportowej im. A. Gołasia w Ostrołęce. Wcześniej mogliśmy wysłuchać koncertów w Ostrołęce, Lelisie, Olszewie-Borkach i Myszyńcu. Wszystkie wydarzenia były bezpłatne.

Zobacz zdjęcia z koncertu:
fot. Zbigniew Brzeziński

Similar Posts