witraz3 %Jerzy Binkowski%

WYPISY z internetowych wpisów

                                            

witraz3 %Jerzy Binkowski%
Witraż poświęcony św. Janowi Pawłowi II

                                      – wybrał Jerzy Binkowski

„Jeśli jakakolwiek grupa ludzi wśród swoich haseł na czołowych miejscach stawia zabijanie dzieci nienarodzonych i deprawacja tych, co się jakoś urodziły, to nie jest polityka. To jest etyka, a właściwie kpiny z etyki. Ludzie, opamiętajcie się”
– o.Leon Knabit.

 

„30 lat powtarzam tezę, że żyjemy w świecie na opak, odwróconym, gdzie sensy, wartości są postawione na głowie, gdzie dziwki rozpaczają nad upadkiem obyczajów, oszuści wzruszają się tym, że prawda w życiu publicznym nienależycie funkcjonuje, złodzieje są poruszeni faktem, że własność nie jest traktowana poważnie, gdzie nienawistnicy organizują się, by walczyć z nienawiścią” – Bronisław Wildstein.

 

„Szczucie jest walką z mową nienawiści, nieprzejrzyste procedury są demokracją, a władza idąca za głosem społeczeństwa – łamaniem praworządności; chłam i niedopracowany chaos – sztuką; byli komunistyczni aparatczycy – prawdziwymi demokratami, zabijanie życia… i można by tak wymieniać i wymieniać.” – Konrad Szczebiot

 

„To jest kompletnie nieodpowiedzialny człowiek. Apeluję do nauczycieli. Sam byłem nauczycielem, wiem, jaki to jest piękny i odpowiedzialny zawód. Zmieńcie prezesa, on was kompromituje od lat” – Jarosław Sellin.

 

“Komuniści i ich spadkobiercy ideowi – można ich różnie nazywać, ale są nadal pośród nas – wprost wyłazili ze skóry, by stworzyć na użytek szerokich mas wizerunek żołnierza antykomunistycznego Podziemia jako człowieka nieokiełznanych namiętności, szarpanego uczuciami niemal histerycznymi, z których na czoło wysuwała się „nienawiść”. Tymczasem w postawie Żołnierza Wyklętego największą rolę odgrywał rozum i wola.” – Ewa Polak-Pałkiewicz

 

(…) “zdrowy rozsądek, rozum oraz niezłomna wola, nie zostanie pokonana. A zatem sam fundament, na którym oparta jest chrześcijańska cywilizacja, nie zostanie skruszony. Rozum i wola pozwalały zająć stanowisko sprzeciwu wobec bolszewickiego „porządku”, który negował, że człowiekowi jako istocie stworzonej przez Boga właściwa jest pewna godność i świętość. I dlatego ma on prawo do tworzenia takiego społeczeństwa, jakie zapewni mu uszanowanie tej godności. Tylko w ten sposób rozumiane prawa człowieka mają sens. Bolszewicka „równość” całkowicie tej idei zaprzecza. Jedyna prawdziwa równość, jest równością niewidzialną i mistyczną, równością przed Bogiem. Żołnierze Wyklęci byli obrońcami Bożego porządku na ziemi.” (..)

– Ewa Polak-Pałkiewicz

 

“Kościół nie używa nazwy LGBT, ponieważ w niej samej zawarte jest zakwestionowanie chrześcijańskiej wizji człowieka. Zgodnie z obrazem biblijnym, Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo, jako mężczyznę i kobietę, różnych w swoim powołaniu, ale równych w swej godności. Różnica płci, chciana przez Boga, stanowi podstawę małżeństwa i zbudowanej na nim rodziny, będącej podstawową komórką społeczeństwa. Proponowane alternatywne wizje człowieka nie liczą się z prawdą o ludzkiej naturze, a odwołują się jedynie do wymyślonych ideologicznych wyobrażeń. Nie tylko są całkowicie obce europejskiej cywilizacji, ale – gdyby miały stać się podstawą normy społecznej – byłyby zagrożeniem dla przyszłości naszego kontynentu” – abp Marek Jędraszewski

—————————————————————-

Będziesz miłował Pana – Boga swego – a bliźniego swego jak siebie samego. Od kilku tysięcy lat uznajemy równość w miłości i równość w wolności wobec grzechu. Lesbijki, geje, biseksualiści i transwestyci: wolności wyboru i umiejętności odróżniania dobra od zła nikt nam nie odbierze. Chyba, że sami tę odpowiedzialność z siebie zdejmiemy.

Chorzy potrzebują cierpliwego towarzyszenia im, wzmacniania ich poczucia bezpieczeństwa. Jednocześnie trzeba zachować uważność, aby nie uczynili krzywdy sobie i otoczeniu. Siła urojeń bywa różna. Niekiedy jest samobójcza.

– Jerzy Binkowski

PS

Jean Vanier: „Jednoczesne odkrycie naszego piękna i naszych pęknięć pozwala nam lepiej widzieć piękno innych ukryte za ich pęknięciami.”

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

siedem + dwa =