zuchwalosc %Jerzy Binkowski%

Zuchwałość? Bezczelność

zuchwalosc %Jerzy Binkowski%„Tygodnik Powszechny” – katolickie pismo społeczno – kulturalne; redakcja na pierwszej stronie najnowszego – 47. numeru, umieściła formułę – „CHRYSTUS PREZESEM KRAJU. Intronizacja: czemu pragniemy uświęconej władzy”.

 

 

Natychmiast ów zwrot wykorzystuje były dziennikarz, który najbardziej pogardliwie wyraża się o większości głosującego w 2015 r. społeczeństwa i pisze na Twitterze: „Jutro intronizacja Jezusa Chrystusa na króla. Czy nie jest to gruby nietakt wobec prezesa?” Naprawdę! Naprawdę, tak osoby redagujące katolickie pismo poinformowały na pierwszej stronie o jednym z ważnych wątków, który zostanie podjęty w tym numerze.

Fakt ten postrzegam jako przekroczenie herbertowskiego „poczucia smaku”. Gorycz moja jest gorzka jak piołun. Słownik Frazeologiczny tak interpretuje znaczenie zwrotu „gorzki jak piołun”: bardzo gorzki; także o słowach: cyniczny, urągliwy, szyderczy’; piołun to w Polsce nazwa chwastu, z którego wyrabia się gorzką nalewkę – piołunówkę; stosowany był też kiedyś jako przyprawa oraz w medycynie; w większych ilościach trujący.

 

Potęga smaku

 

To wcale nie wymagało wielkiego charakteru
nasza odmowa niezgoda i upór
mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku
Tak smaku
w którym są włókna duszy i chrząstki sumienia

Autor: Zbigniew Herbert

 

Dostrzegajmy i zapamiętujmy jak manipulują i kłamią ludzie “totalnej opozycji”. Oni wypowiedzieli wojnę każdej naszej dobrej intencji, naszym poszukiwaniom sensu życia, naszej pobożności zakorzenionej w Objawieniu, naszemu zdrowemu rozsądkowi i zdrowej ocenie “progresu” jaki nastąpił. Trwajmy wiernie przy ludziach ofiarnej pracy na rzecz dobra wspólnego, Współpraca i zaufanie nasze jest potrzebne DOBREJ ZMIANIE

Similar Posts